magazin
Rohonyi Gábor és Vékes Csaba új vígjátékában egy cinikus, leszerepelt írót ér váratlan meglepetés, amikor nyakába szakad a felelősség még soha nem…
továbbmagazin
Thuróczy Szabolcsnak a hirtelen jött apasággal kell megbirkóznia, Kovács Patrícia meg bőrszerkóban olvas mesét egy hatéves kisfiúnak. Vékes Csaba és…
továbbhír
A népszerű, de ihlethiányos író és sosem látott kisfiának nem várt találkozásáról szóló vígjáték, a Szia, életem! forgatása a napokban kezdődik. A…
továbbhír
Szász Attila filmjének főszereplői a 2003-ban alapított, egyetlen spanyolországi nemzetközi tévéfilmes seregszemlének számító Zoom Fesztiválon…
továbbhír
1914. januárjában egy utazókosarat sodort partra a jeges Duna, benne egy megfojtott nő hullájával... Így kezdődik az évszázad egyik legpikánsabb…
továbbdosszié
Interjúk, riportok, videók, hírek, kritikák. Minden, amit Szajki Péter legfrissebb filmjéről, a Nejem, nőm, csajomról tudni akarsz.
továbbhír
December 20-án kerül bemutatásra Szajki Péter Nejem, nőm, csajon című filmje, amely a rendező egyik korábbi filmjének, az Intim fejlövés…
továbbhír
Sas Tamás nem pihen, a 9 és 1/2 randi és a Presszó folytatása után máris leforgatta következő filmjét. A Szélcsend egy vitorláson játszódik a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié